Sędziowanie turnieju na Hob-ie

Sędziowanie turniejów na HoB-ie jest naprawdę proste i intuicyjne! Jeśli jednak wolisz się dobrze przygotować do tego zdania, ten artykuł jest dla Ciebie.

Uwaga: zanim będziesz mógł/mogła sędziować turnieje na HoB-ie, musisz napisać do nas na tournaments@houseofbridge.com i poprosić o uprawnienia.

Jeśli chodzi o stronę finansową to nasza polityka jest tutaj przejrzysta: jeśli chcesz sędziować turnieje, które dla zawodników są darmowe, to możesz to robić i nie wymagamy żadnych opłat. Jeśli jednak zawodnicy za turnieje płacą – pośrednio lub bezpośrednio – będziemy chcieli pobrać od tego prowizję. Skontaktuj się z nami w sprawie szczegółów.

Część 1 – Tworzenie turnieju

W poniższym filmie pokazujemy jak utworzyć turniej na HoB-ie a także omawiamy różnice między turniejem publicznym i prywatnym.

Część 2 – Start turnieju

W poniższym filmie pokazujemy jak wystartować turniej na HoB-ie. Tematy:

  • start turnieju
  • wysłanie wiadomości do wszystkich stolików
  • przegląd panelu sędziowskiego
  • zakończenie rundy i rozpoczęcie nowej

 

Część 3 – Wezwania sędziowskie

W poniższym filmie pokazujemy jak obsługiwać wezwania sędziowskie na HoB-ie. 

Część 4 – Korekta wyników

W filmie poniżej pokazujemy w jaki sposób na HoB-ie, jako Sędzia Turnieju, dokonać korekty wyników. HoB obsługuje zarówno zmianę kontraktu/rozgrywającego/lew/wistu, jak i wyniki rozdzielone (ang. split score).

Część 5 – Koniec turnieju

Ten film pokazuje jak, będąc Sędzią Turnieju, zakończyć turniej na HoB-ie.

 

Część 6 – Jak zagrać w turnieju, który sędziuję

Na HoB-ie istnieje możliwość takiego skonfigurowania turnieju, aby Sędzia mógł jednocześnie być graczem. Ta opcja jest szczególnie przydatna, gdy jesteśmy Trenerem i pojawia nam się na zajęciach nieparzysta ilość osób.

Przyjemnego sędziowania!

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (faq)

Empty item as a workaround to close all accordion items

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Czy turniej wystartuje automatycznie bez względu na obecność Sędziego?

Nie.

Do rozpoczęcia turnieju konieczny jest Sędzia, który ręcznie naciska przycisk “Rozpocznij turniej”. Godzina rozpoczęcia turnieju jest czysto informacyjna – Sędzia może rozpocząć turniej wg swojego uznania.

Czy jako Sędzia widzę, że zawodnicy są offline?

Tak.

W panelu zarządzania turniejem jest lista par i dla każdego zawodnika, który jest offline wyświetlana jest ikonka przekreślonej sieci WiFi. Uwaga: obecnie informacja o statusie online/offline nie odświeża się sama i sędzia musi kliknąć w przycisk “Odśwież”, który znajduje się nad tabelą z zawodnikami. Przy tym przycisku wyświetla się też informacja o ilości osób online spośród zapisanych, np.

Jeśli nie widzisz przycisku “Odśwież” lub statusu online, to znaczy, że jeszcze nie wszedłeś do panelu zarządzania turniejem – należy wtedy kliknąć przycisk “Admin”.

Czy mogę wystartować turniej z zawodnikiem, który jest offline?

Tak, HoB obsługuje taki przypadek. Zawodnik, który zaloguje się do HoB-a z opóźnieniem, po starcie turnieju, zostanie automatycznie zabrany na odpowiedni stolik.

Czy mogę wgrać własne rozdania do turnieju?

Niestety, jeszcze nie, ale pracujemy nad tym. Ta funkcjonalność będzie dostępna w lutym 2022.